» Kvalita LED žiaroviek a pásov

 

Nie je LED žiarovka ako LED žiarovka !!!

Na prvý pohľad jednoduchá veta, no pod jej významom sa skrývajú dosť podstatné rozdiely pri  LED  žiarovkách predávaných na celosvetovom  trhu. Drvivá väčšina LED žiaroviek ako aj iných výrobkov, s ktorými  sa stretávame v bežnom živote sa vyrába v krajinách východnej Ázie. Vďaka veľkej konkurencií výrobcov  je mnoho výrobkov vyrábaných na úkor kvality.

Všeobecne o LED žiarovke

Rovnako je to aj pri LED žiarovkách. Náklady na výrobu jednej nekvalitnej LED žiarovky nemusia byt vôbec vysoké ak  výrobcovia  používajú  lacné a nekvalitné súčiastky.  Výsledná cena žiarovky sa odvíja od kvality komponentov, ktoré ju tvoria. Kvalita žiaroviek závisí teda od výrobcu, ktorý svoje skompletizovane žiarovky ďalej posúva na náš trh. Zakomponovanie jedinej nekvalitnej súčiastky elektroniky alebo použitie nekvalitných LED čipov ma za následok vysokú poruchovosť a výrazný pokles životnosti  LED žiarovky. Nemenej dôležitou súčasťou každej LED žiarovky je jej chladič. Ten musí byt vyrobený z materiálu, ktorý dobre odvádza teplo. Najčastejšie je to hliník, keramika .Žiaľ pri väčšine  lacných LED žiarovkách sa často  stretávame  aj s absenciou chladiča. Najlepšia forma chladenia LED  žiaroviek je práve prostredníctvom hliníkovej zliatiny typu 6063-T5. Ak aj bude mať LED žiarovka kvalitné LED čipy , spoľahlivú elektroniku ale chladič nebude dostatočne dimenzovaný na to aby odviedol vyprodukovane teplo, taktiež výrazne klesá  životnosť  LED žiarovky.

Náš  sortiment

Za čas, ktorý sa zaoberáme predajom LED žiaroviek sme vyselektovali tri skupiny žiaroviek. Je to z toho dôvodu, aby sme vyhoveli čo najväčšiemu počtu našich zákazníkov. Tieto skupiny žiaroviek sú rozdelené na základe  spoľahlivosti a kvality ktorou sa osvedčili. Zase nie je možné vyhovieť každému. Žiarovka za par eur  s vysokou spoľahlivosťou a dlhou životnosťou nejestvuje . Ceny sú primerane kvalite, ktorú  daná žiarovka má. Vytvorením týchto troch skupín, chceme zákazníkovi ukázať práve to, že nie je LED žiarovka ako LED žiarovka. Predsa dve navonok rovnaké žiarovky s porovnateľným svetelným výkonom ale o 300% rozdielnou cenou sa kvalitou nemôžu ani pri najmenšom vyrovnať. Znie to možno zložito, ale stačí sa prísť k nám presvedčiť ,lebo  je lepšie raz vidieť ako sto krát počuť. Spoľahlivosť a kvalita našich najlepších žiaroviek je podložená 3 ročnou  zárukou, a týmto  vás chceme uistiť, že za kvalitu sa nielen platí, ale aj ručí !!!

Série žiaroviek

Séria Premium je výber toho najlepšieho čo  súčasný trh s LED žiarovkami ponúka. Do tejto série sme zaradili žiarovky, ktoré sú osadené kvalitnými prémiovými čipmi od výrobcov ako sú Samsung, Sharp, Cree. Presný vyžarovací uhol žiaroviek zabezpečuje dizajnovo a precízne spracovaná optika. LED čipy sú napájane prvotriednou  elektronikou s maximálnou spoľahlivosťou. V tejto sérii sú zaradene aj nové žiarovky bez elektroniky a taktiež aj stmievateľné LED žiarovky. Telo žiaroviek je vyrobené z hliníkovej zliatiny označovanej 6063-T5, ktorá sa vyznačuje excelentnou  tepelnou vodivosťou pre zabezpečenie maximálneho odvodu vyprodukovaného tepla. Kvalita LED žiaroviek tejto série je garantovaná 3 ročnou   zárukou. Životnosť žiaroviek zaradených do tejto série je až 50 000 hodín.


Sériu Master tvoria nami vybrane LED žiarovky, ktoré sa tiež vyznačujú  vysokou  spoľahlivosťou. Poruchovosť LED žiaroviek tejto série je minimálna. Tieto LED žiarovky sú osadne spoľahlivými čipmi od značky Epistar a napájané stabilnou elektronikou .Chladič je dimenzovaný tak, aby dostatočne odviedol vyprodukovane teplo a zabezpečil  tak maximálnu životnosť LED  žiarovky. Životnosť LED žiaroviek tejto série 35 000 hodín.

Séria Basic je séria LED žiaroviek s nižšou cenou a pochopiteľne  aj nižšou kvalitou. Do tejto série sme zaradili LED žiarovky bežne predávané takmer vo všetkých e-shopoch a predajniach  na Slovensku.. Tieto žiarovky sa výkonovo a niektoré aj vzhľadom dajú porovnať so sériou Premium a Master, ale po väčšine  životnosťou a spoľahlivosťou sa im nevyrovnajú ani z ďaleka. Sú to LED žiarovky, ktoré je možné bežne  kúpiť v internetových obchodoch za veľmi prijateľne ceny .Mnohý predajcovia uvádzajú životnosť týchto LED žiaroviek zhodne 50 tisíc hodín ,ale realita je maximálne do 20000 tisíc a v niektorých prípadoch ani toľko.

Vizuálne porovnanie jednotlivých typov LED žiaroviek


MjNmMTU1Z